Anasayfa  | İletişim Metin Soylu Facebook Metin Soylu Twitter

 

 
YAZAR HAKKINDA KİTAPLAR ELEŞTİRİ CEVAP KONFERANSLAR AFET OKULU RÖPORTAJLAR BASIN ODASI
 
   Bedeli Çanakkale'de Kanla Ödenecektir tüm seçkin kitapevlerinde!      Piri Reis Haritası'nın Şifresi ÇIKTI!     
 Kalemşör: Betül Korkmaz /
05/06/2018YAĞMURDAKİ GÖZYAŞLARIM

Şimdi ben ağlayamayanlardanım. Hiç kuşkusuz gözyaşını akıtmak yerine, acısını kağıda aktaranlardanım.

Kimbilir gözümden yaş gelmemesi belki de bu sebeptendir. Ya da her ağladığımda kalbimdeki kişi zarar görüyormuş gibi hissettiğimdendir. Bilemiyorum. Dedim ya ben ‘ağlayamayanlardanım…’

Bazen de ağlamak istiyorum hıçkıra hıçkıra. Hıçkırıklarımda boğulmak istiyorum. Ama içimdeki ruhum buna izin vermiyor. ‘Sen bu değilsin, böyle davranamazsın.’ deyip duruyor.

Oysa son bir kez buna ihtiyacım var. Son güçsüz yanımı artık öldürmem gerekiyor. Gözümden akanın da bir kanıtı olmalı değil mi?

Ve tüm bunları biliyor olmana rağmen en kötüsü ne biliyor musun? Elimden hiçbir şeyin gelmemesi. Öldürmem gereken tarafı yaşatmak ne tuhaf bir duygu. Bazı zamanlarda da pervasızca gülme isteği geliyor içimden.

Her şeye inat, yaşamış olduğum üzüntülerime, çevreme o toplum baskılarına, adaletsizliğe inat delice gülmek geliyor içimden.

Bilirsiniz ya gülmek ile bizim toplumumuzda yazılı olmayan konular var. Neyse... Ben her şeye inat gülüyorum, bazen de sessizce ağlıyorum.

Sonra başlıyorum iki ben kavgaya dair pervasızca. Bir yanım ‘sen gülerek ağlayanlardansın’ diyor. Benzer ya ağlamakla gülmek.

Üzgün iken ağlarsın diye bir kural yoktur. Yahut ‘sadece mutluluktan gülebilirsin’ diye de bir kural yoktur. Çift yumurta ikizidir ağlamak ve gülmek. Dışarıdan benzer görünse de içerisi çok karışıktır.

Diğer bir tarafım ise ağlamayı ve gülmeyi düşman etmiş hep birbirine. Biri varsa ‘ötekinin varlığı söz konusu olamaz’ diyor.

Yağmur yağmaya başlıyor. Sakin sakin usulca yağıyor. Necip Fazıl ’ın bir dizesi düşüyor aklıma ve iki ben kavga etmeyi bırakıyor. “Bu yağmur, Kanımı boğan bir iplik.”
Bu Yazı Toplam 1389 Defa Okunmuştur 
 
Metin Soylu'nun hangi kitabını daha başarılı buluyorsunuz?
Hepsi
Afet Okulu
Bedeli Çanakkale'de Kanla Ödenecektir
Piri Reis Haritası'nın Şifresi
  
 
 

 

ANA SAYFA YAZAR HAKKINDA KİTAPLAR ELEŞTİRİ CEVAP KONFERANSLAR AFET OKULU RÖPORTAJLAR İLETİŞİM
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2019 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.


Çizginet & Mehmet CAN