Anasayfa  | ´┐Żleti´┐Żim Metin Soylu Facebook Metin Soylu Twitter

 

 
YAZAR HAKKINDA K´┐ŻTAPLAR ELE´┐ŻT´┐ŻR´┐Ż CEVAP KONFERANSLAR AFET OKULU R´┐ŻPORTAJLAR BASIN ODASI
 
   Bedeli ├çanakkale'de Kanla ├ľdenecektir t├╝m se├žkin kitapevlerinde!      Piri Reis Haritas├Ż'n├Żn ├×ifresi ├çIKTI!     
 Ara├żt├Żrmac├Ż Yazar Metin Soylu -
Kö├że Yaz├Żs├Ż: 05.03.2018


Bir Celal ├×engör Vakas├Ż:
Osmanl├Ż De├░erleri’ne Hakaret Ederek Kitap Satmak!


2013 y├Żl├Żnda verdi├░i bir röportajda “Bizans├Ż Osmanl├Ż’ya tercih ederim” diyen ve bu yetmezmi├ż gibi daha birkaç gün öncesine kadar fütursuzca Padi├żah Kanuni Sultan Süleyman’a “Salak”diyen Celal ├×engör, bugün kö├żesinden günah ç├Żkarmaya karar vermi├ż. ├×engör “Bu bir deneydi ama özür dilerim” diye ba├żl├Żk att├Ż├░├Ż kö├że yaz├Żs├Żnda alenen kamuoyu vicdan├Żna meydan okuyan, Türk Medyas├Żn├Ż a├ża├░├Żlayan ve kendisine yak├Ż├żan dilini kullanmaya devam etmi├ż. K├Żsaca bu kö├że yaz├Żs├Żn├Żn alt├Ż kaval, üstü ├żi├żhane…

Celal ├×engör, iki kitap satmak u├░runa Osmanl├Ż Tarihi de├░erlerine “Salak” demeyi göze alm├Ż├ż toplumun adeta kanayan bir yaras├Żd├Żr.
 
Celal ├×engör, Türk halk├Żm├Żz├Żn zekas├Żyla alay ederek küçümsemeye çal├Ż├żan ancak bunda ba├żar├Żl├Ż olamay├Żp ak├Żl tutulmas├Ż ya├żayan bir ├żahsiyettir.

Celal ├×engör, Türk Medyas├Ż’nda 7/24 görevlerini icra etmeye çal├Ż├żan de├░erli gazetecilerimizi a├ża├░├Żlayan ve utanmadan ‘tahsilli ve kültürlü gazeteci ar├Żyorum’ diyecek kadar megaloman birisidir.

Asl├Żnda “Celal ├×engör Vakas├Ż” bize ├żunu ö├░retmi├żtir:

Devletimizin, mutlaka geçmi├ż de├░erlerimize alenen hakaret edenler için bir kanun maddesini haz├Żrlamas├Ż elzemdir.

Türkiye’de büyük tepki çeken bu olay sonras├Żnda kö├że yaz├Żs├Żna halen devam etti├░i gazete yönetiminin gere├░ini mutlaka yerine getirmesi kamuoyu vicdan├Żn├Ż rahatlatmas├Ż aç├Żs├Żndan önem arz edecektir.

├×engör, tahsilli ve kültürlü gazeteci buluna kadar! Türk Medyas├Ż’n├Żn kendisine kap├Żlar├Żn├Ż uzun bir süre kapatmas├Ż onurlu bir davran├Ż├ż olacakt├Żr.

Celal ├×engör, “Geçmi├ż de├░erlere hakaret etmeden gündemde nas├Żl kalabilirim?” diye sorarsa ona tek cevab├Żm ├żu olur: Yemek programlar├Ż tam sana göre!..


***

├Ł├żte Celal ├×engör’ün O Vahim Kö├że Yaz├Żs├Ż!..

“Muhterem okuyucular├Żm...

Bu hafta size Cuvier’yi anlatacakt├Żm. Ancak geçen çar├żamba Ptolemaios (├Łslam bilim çevrelerinde Batlamyus) Atlas├Ż’n├Żn tan├Żt├Żm├Ż toplant├Żs├Żn├Żn Türk bas├Żn├Żna yans├Żmas├Ż için Fatih Altayl├Ż’yla yapt├Ż├░├Żm├Żz küçük bir deney bekledi├░imizden de fena bir sonuç verince size bu atlas├Ż tan├Żtmak görevi gene bizlere dü├żtü.

Ben hiçbir tarihi ├żahsiyete hakaretamiz laf söylemeyecek kadar ak├Żl sahibiyim. Kanuni benim be├░enmedi├░im, devletimizin çökü├żünün temellerini atm├Ż├ż bir padi├żaht├Żr. Bunda tereddüdüm yok. Ama “salak” kelimesini bilhassa seçerek Türk bas├Żn├Żn├Żn bunu haber yap├Żp Ptolemaios Atlas├Ż’ndan da bahsetmesini temin etmek istemi├żtim.

Gazetecilerimiz ise dü├żük kültür seviyeleri nedeniyle sadece bu kelimeyi haber yaparak o muazzam atlas├Ż ve onu kurtaran Fatih Sultan Mehmed’i es geçtiler (sala├░├Ż anlad├Żlar ama co├░rafyay├Ż anlayamad├Żlar). Fatih bunun detaylar├Żn├Ż geçen cumartesi yazd├Ż.

Bu deneyle milletimizin baz├Ż üyelerini ne yaz├Żk ki üzmek zorunda kald├Żk, kendilerinden özür dilerim. Ancak gazete ve gazetecilerinin seviyesini de bu sayede bir kez daha gördüler. Bundan sonra Habertürk d├Ż├ż├Żnda hiçbir gazete veya televizyona hiçbir haber veya röportaj vermeyece├░im. Söylediklerimi anlayacak, tahsilli ve kültürlü bilim muhabirleri tutana kadar.” 
 
Metin Soylu'nun hangi kitab├Żn├Ż daha ba├żar├Żl├Ż buluyorsunuz?
Hepsi
Afet Okulu
Bedeli ├çanakkale'de Kanla ├ľdenecektir
Piri Reis Haritas├Ż'n├Żn ├×ifresi
  
 
 

 

ANA SAYFA YAZAR HAKKINDA K´┐ŻTAPLAR ELE´┐ŻT´┐ŻR´┐Ż CEVAP KONFERANSLAR AFET OKULU R´┐ŻPORTAJLAR ´┐ŻLET´┐Ż´┐Ż´┐ŻM
Siteden yararlan´┐Żrken gizlilik ilkelerini okuman´┐Żz´┐Ż tavsiye ederiz.
´┐Ż 2024 T´┐Żm haklar´┐Ż sakl´┐Żd´┐Żr.
´┐Żzinsiz ve kaynak g´┐Żsterilemeden yay´┐Żnlanamaz.


´┐Żizginet & Mehmet CAN