Anasayfa  | ´┐Żleti´┐Żim Metin Soylu Facebook Metin Soylu Twitter

 

 
YAZAR HAKKINDA K´┐ŻTAPLAR ELE´┐ŻT´┐ŻR´┐Ż CEVAP KONFERANSLAR AFET OKULU R´┐ŻPORTAJLAR BASIN ODASI
 
   Bedeli ├çanakkale'de Kanla ├ľdenecektir t├╝m se├žkin kitapevlerinde!      Piri Reis Haritas├Ż'n├Żn ├×ifresi ├çIKTI!     
  DEN├ŁZ K├ŁL├ŁD├ŁN├Ł G├ľKY├ťZ├ťNE YA

Ara├żt├Żrmac├Ż Yazar Metin Soylu, restorasyonu tamamlanarak aç├Żl├Ż├ż├Ż gerçekle├żen Kilitbahir Kalesi için önemli bir gerçe├░i dile getirdi. “Piri Reis Haritas├Ż’n├Żn ├×ifresi” adl├Ż kitab├Żn yazar├Ż Soylu “Kilitbahir Kalesi, Piri Reis’in çal├Ż├żma ofisidir. Her y├Żl 9 Mart – 7 Nisan aras├Żnda Kilitbahir Kalesi’nden gökyüzüne lazerle Piri Reis’in haritas├Ż yans├Żt├Żlmal├Żd├Żr. Çünkü bu önerim, tüm dünyaya bir mesaj niteli├░i ta├ż├Żyacakt├Żr.” dedi.
 

2013 y├Żl├Żnda verdi├░i bir röportajda “Bizans├Ż Osmanl├Ż’ya tercih ederim” diyen ve bu yetmezmi├ż gibi daha birkaç gün öncesine kadar fütursuzca Padi├żah Kanuni Sultan Süleyman’a “Salak”diyen Celal ├×engör, bugün kö├żesinden günah ç├Żkarmaya karar vermi├ż. ├×engör “Bu bir deneydi ama özür dilerim” diye ba├żl├Żk att├Ż├░├Ż kö├że yaz├Żs├Żnda alenen kamuoyu vicdan├Żna meydan okuyan, Türk Medyas├Żn├Ż a├ża├░├Żlayan ve kendisine yak├Ż├żan dilini kullanmaya devam etmi├ż. K├Żsaca bu kö├że yaz├Żs├Żn├Żn alt├Ż kaval, üstü ├żi├żhane…
 Soylu'dan Celal ├×eng├Âr'e Jet Yan´┐Ż

Soylu, “Prof. Dr. ├×engör’ün en büyük talihsizli├░i geçmi├żte oldu├░u gibi bugün de tarihi do├░ru düzgün ara├żt├Żrmayarak kulaktan dolma bilgilerle aç├Żklama yap├Żyor olmas├Żd├Żr.
 Bedeli ├çanakkale'de Kanla ├ľdenece

Bedeli Çanakkale'de Kanla Ödenecektir kitab├Żn ÖN SÖZ'ü...
 ├×anl├Ż zaferin y├╝z├╝nc├╝ y├Żl├Żnd

Çanakkale Harbinde, cepheye silah ve cephane ta├ż├Żyan kamyonlar├Żn lasti├░i tükendi├░i için komutanlar├Ż taraf├Żndan lastik almakla görevlendirilen; ancak ödenek olmad├Ż├░├Ż için Yahudi tüccara “Bedeli Çanakkale’de kanla ödenecektir” ├żeklindeki yaz├Żyla para haz├Żrlayan Yüzba├ż├Ż Mehmet Muzaffer’in kendi kan├Żyla yazd├Ż├░├Ż tarihi zarf├Żn Genelkurmay envanterinde kayboldu├░u ortaya ç├Żkt├Ż.
 Ceylan Derisinden Harita ├×a├ż├Żrt´┐Ż

Haber: Gökhan KARAKA├× / Milliyet Gazetesi

Piri Reis’in 502 y├Żl önce çizdi├░i dünya haritas├Żn├Żn yeni bir s├Żrr├Ż ortaya ç├Żkt├Ż. Haritada Güney Amerika ile Antarktika’n├Żn birle├żik çizilmesi o y├Żllarda ya├żanan küçük buzul ça├░├Żn├Żn kan├Żt├Ż görülüyor. Gelibolu’da do├░an ve as├Żl ad├Ż Muhiddin Piri olan büyük Türk denizcisi Piri Reis’in 1513’te tamamlad├Ż├░├Ż dünya haritas├Żn├Żn sadece bir parças├Ż günümüze ula├żsa da çözülemeyen s├Żrlar├Ż ├ża├ż├Żrtmaya devam ediyor.

 ÔÇťPiri Reis Do├░uÔÇÖnun I├ż├Żklar´┐Ż

Bir TRT ├Łstanbul Radyosu yap├Żm├Ż olan “Do├░unun I├ż├Żklar├Ż” program├Ż yeni bölümünde kamuoyunda Piri Reis Haritas├Ż’n├Żn ├×ifresi adl├Ż kitab├Ż ile bilinen ve ayn├Ż zamanda Saraço├░lu Yay├Żnlar├Ż’n├Żn da Genel Yay├Żn Yönetmeni olan yazar Metin Soylu’yu TRT ├Łstanbul Radyosu’nun ├Łstanbul Harbiye’deki binas├Żnda konuk ediyor.

CANLI Yay├Żnlayacak!
1 Ekim 2014 Çar├żamba günü Saat:16.30-17.00 aras├Żnda canl├Ż olarak yay├Żnlanacak programda Piri Reis’in hayat├Ż, eserleri ve bat├Żdaki etkileri masaya yat├Żr├Żlacak…

├Łnternetten ├Łzlemek ├Łçin
http://www.trt.net.tr/anasayfa/canli.aspx?y=radyo
 ÔÇťPiri Reis Haritas├ŻÔÇŁ Te├żekk├╝

Kanal D ekranlar├Żnda 9 sezon boyunca yay├Żnlanan Arka Sokaklar Dizisi, bu ak├żam (12 Eylül 2014 Cuma) yeni sezona yeni isimleri de kat├Żp 337. bölümü ile “Merhaba” dedi. Dizide, Can Nergis "Onur Yalç├Żn", Müge Boz "Ece Dündar", Beril Kayar ise "Deniz Genço├░lu" karakterini canland├Żrd├Ż. Son zamanlarda özellikle küçük çocuklar├Ż hedef alan ve ölümlere sebep olan “Bonzai” adl├Ż uyu├żturucu maddenin zararlar├Ż ve bu konuda polisin mücadelesinin anlat├Żld├Ż├░├Ż dizinin yeni sezonu, izleyenlerin büyük takdirini kazand├Ż.
 Soylu Amerika'ya ├ç├Żkarma Yapacak

Türk Amerikan Üniversiteliler Derne├░i'nin daveti üzerine gazeteci yazar Metin Soylu, 13 May├Żs 2014 Sal├Ż günü (bugün) Rumeli Caddesi 60-62, Titiz Binas├Ż 2. kat Osmanbey/ ├Łstanbul'da “Piri Reis Haritas├Ż’n├Żn ├×ifresi” adl├Ż konferans├Żn├Ż icra etti.
“Piri Reis Haritas├Ż’n├Żn ├×ifresi” adl├Ż konferans├Żn ilerleyen aylarda TAÜD Üyelerinin organizasyonu ile Amerika’da da tekrarlanmas├Ż planlan├Żyor.
 TA├ťD'DE Piri Reis R├╝zgar├Ż Esecek

TAÜD'DE P├ŁR├Ł RE├ŁS RÜZGARI ESECEK!...

Türk Amerikan Üniversiteliler Derne├░i'nin daveti üzerine Gazeteci-Yazar Metin Soylu Türkiye'de büyük yank├Ż uyand├Żran Piri Reis Haritas├Ż'n├Żn ├×ifresi adl├Ż kitab├Żn├Ż mercek alt├Żna alacak. Yurtiçi ve Yurtd├Ż├ż├Żnda daha ├żimdiden duyurular├Ż yap├Żlan konferans 13 May├Żs 2014 Sal├Ż günü saat:11.30'da Türk Amerikan Üniversiteliler Derne├░i'nde Rumeli Caddesi 60-62, Titiz Binas├Ż 2. kat Osmanbey/ ├Łstanbul'da gerçekle├żecek...

Sayfa : [ 1 ] | 2 | 3 | 4 
 
Metin Soylu'nun hangi kitab├Żn├Ż daha ba├żar├Żl├Ż buluyorsunuz?
Hepsi
Afet Okulu
Bedeli ├çanakkale'de Kanla ├ľdenecektir
Piri Reis Haritas├Ż'n├Żn ├×ifresi
  
 
 

 

ANA SAYFA YAZAR HAKKINDA K´┐ŻTAPLAR ELE´┐ŻT´┐ŻR´┐Ż CEVAP KONFERANSLAR AFET OKULU R´┐ŻPORTAJLAR ´┐ŻLET´┐Ż´┐Ż´┐ŻM
Siteden yararlan´┐Żrken gizlilik ilkelerini okuman´┐Żz´┐Ż tavsiye ederiz.
´┐Ż 2024 T´┐Żm haklar´┐Ż sakl´┐Żd´┐Żr.
´┐Żzinsiz ve kaynak g´┐Żsterilemeden yay´┐Żnlanamaz.


´┐Żizginet & Mehmet CAN